KOZMO v planetáriu


KOZMO a jeho dobrodružstvá

 

– KOZMO a jeho dobrodružstvá (fulldome) z produkcie SOLAR Hvezdáreň Senec, realizovaný s finančnou podporou predsedu vlády Slovenskej republiky v spolupraci s Centrum Slniečko, n.o. a Cukru production, s.r.o..

– Kozmo je kozmonaut, ktorý pochádza z planéty Zem. Veľmi rád vylepšuje svoj kozmoplán, ale ešte radšej lieta vesmírom a objavuje nové planéty. Na nich vždy nájde niečo nové a zaujímavé. Vesmír je síce pestrý a zaujímavý, no občas však číha na obyvateľov aj nebezpečenstvo. Kozmo našťastie zlé správanie vždy rozpozná a vie, ako sa správa dobrý pozemšťan. Spoznaj s Kozmom Slnečnú sústavu a tiež príbehy z jeho ciest počas preletov cez galaxiu TYRANNIA 200B.

Krátky popis:

– Animovaná rozprávka o planétach a o kamarátovi Kozmovi, ktorý učí deti ako nebyť zlý mimozemšťan, ale dobrý pozemšťan.
– Slovenský dabing.
– Vhodné pre deti od 3 rokov.

 

KOZMO a jeho dobrodružstvá

 

(Verzia: Animovaný film pre planetáriá a hvezdárne)

Cieľová skupina: 3 – 8 rokov
Trvanie : 29 minút
Rozlíšenie: 4K
Video formát: FullDome /Flat 16:9
Audio formát: Stereo
Licencia: Bezplatná (podmienky používania sú stanovené licenčnou zmluvou)
Jazyk : Slovenčina
Rok výroby: 2023
Grafický balík: Poster, logo, grafické prvky (postavy, kozmoplán, mimozemštania, planéty)
Autor celého programu a vlastník značky: Centrum Slniečko, n.o.
Autor výtvarných návrhov a animácií: Cukru production, s.r.o.
Autor námetu + scenáru verzie pre planetáriá a hvezdárne, distribútor pre hvezdárne a planetáriá na Slovensku : SOLAR Hvezdáreň Senec

Generálnym partnerom projektu je nadácia The Velux Foundations. Verzia pre planetáriá a hvezdárne je realizovaná s finančnou podporou predsedu vlády Slovenskej republiky.

Projekt Kozmo a jeho dobrodružstvá je komplexným programom prevencie násilia na deťoch a medzi deťmi. Film pre planetáriá a hvezdárne je ide jedným z jeho výstupov.

Nosnou časťou projektu Kozmo a jeho dobrodružstvá je pre program pre materské a základné školy, ktorý rozvíja emočnú inteligenciu, rešpektovanie hraníc, vedie k tolerancií inakosť, ale pracuje aj témami ako šikana, vyčleňovanie z kolektívu alebo ponižovanie. Program je vhodný pre deti do 8 rokov. Okrem metodikov pre MŠ a ZŠ však môžete s Kozmom pracovať aj doma, a to prostredníctvom knihy, hračiek alebo audioknihy.

Všetky informácie o programe, produktoch a možnosti realizácie preventívneho programu na vašej škole nájdete na stránke: https://kozmove-dobrodruzstva.sk/

KOZMO v planetáriu

 

29. jún 2029

Premiéru prvého slovenského samostatne produkovaného animovaného filmu do planetária si užil nielen Kozmo, ale deti z materskej škôlky Detský sen. Ďakujeme Szenczi Molnár Albert Alapiskola, že nám pomohli skoordinovať premiéru v planetáriu s ich dennými aktivitami a všetkým, ktorí sa podieľali na projekte „KOZMO v planetáriu“ realizovaný s finančnou podporou predsedu vlády Slovenskej republiky a Kozmo, Centrum Slniečko, n.o. , Cukru s.r.o.